franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

USA: intencje modlitewne smsem

wtorek, 15 stycznia 2013 USA: intencje modlitewne smsem

Zakonnicy z największej w USA prowincji Zakonu Braci Mniejszych (OFM) umożliwili wiernym przekazywanie intencji modlitewnych za pomocą smsów. Licząca 320 braci Prowincja Świętego Imienia prowadzi 40 parafii na terenie wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zakonnicy uczą też w szkołach, prowadzą jadłodajnie dla ubogich oraz misje na kilku kontynentach.

 

O. David Convertino, odpowiedzialny za rozwój technologiczny prowincji, uważa, że ludzie obecnie częściej niż za pomocą maili używają do komunikacji nowoczesnych telefonów komórkowych. Dlatego nowa oferta franciszkanów wychodzi naprzeciw potrzebom, szczególnie ludzi młodych. „Jeśli papież może tweetować, to bracia mogą esmesować” – dodaje zakonnik i zwraca uwagę, że we wspólnocie jest nawet 80-letni franciszkanin, któremu nie jest to obce.

Wystarczy wysłać sms, wpisując w treści słowo „modlitwa” na bezpłatny numer podany przez zakonników. Potem przychodzi sms zwrotny, zawierający specjalną rubrykę, w której można wpisać modlitewną intencję. Po wypełnieniu smsowego szablonu i wysłaniu go, przychodzi wiadomość z potwierdzeniem. Przesłane prośby docierają na specjalną stronę internetową i są włączane do intencji, jakie zakonnicy zanoszą podczas codziennych modlitw oraz w czasie Mszy św.

Autor: rk (KAI/TimesLive) / Nowy Jork
Źródło: KAI

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

Bp Grzegorz Ryś. Drogi Światła
Wielka Księga Miłosierdzia
Jestem Drugi
Doświadczanie Boga. Dla wierzących, poszukujących i wątpiących
Miłosierni jak Ojciec