franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

Sanktuaria Maryjne Słowacji i Czech

wtorek, 5 października 2010 Sanktuaria Maryjne Słowacji i Czech

TERMIN: 29.04 - 03.05.2011r.

Dzień 1 LEWOCZA, MARIAŃSKA GÓRA


Rano o ustalonej godzinie wyjazd. Następnie udamy się w kierunku Słowacji do Lewoczy, miasta nazywanego przez niektórych Słowacką Norymbergą, z którego swe pielgrzymki rozpoczynały narody Słowiańskie. Nawiedzimy Kościół św. Jakuba Starszego z XIV w. z największym na świecie ołtarzem gotyckim. Następnie przejedziemy do górującego nad miastem Sanktuarium na Mariańskiej Górze, gdzie znajduje się Bazylika Najświętszej Marii Panny z fi gurką Madonny. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 OŁOMUNIEC


Rano po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Czech do Ołomuńca, miasta morawskiego biskupstwa. Zwiedzimy Dom Biskupi św. Wacława, romański Pałac Biskupi, Górny i Dolny rynek, ratusz, Katedrę a także nawiedzimy kościół św. Michała Archanioła, w którym znajdują się relikwie św. Jana Sarkandra. Msza Św. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 WELEHRAD, ŚWIĘTA GÓRA


Rano po śniadaniu przejedziemy do Welehradu, gdzie znajduje się sanktuarium poświęcone Świętym Cyrylowi i Metodemu, krzewicielom chrześcij aństwa na terenach zamieszkałych przez Słowian. Nawiedzimy Bazylikę Wniebowzięcia NMP oraz tzw. Cyrylkę. Msza Św. Po południu udamy się do największego, czeskiego sanktuarium w Świętej Górze, gdzie będziemy się modlić w bazylice Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wieczorem obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 4 PRAGA


Po śniadaniu udamy się do Pragi. Nawiedzimy Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Następnie przez słynny Most Karola przejdziemy na Stare Miasto. Msza Św. Zobaczymy słynny ratusz Staromiejski z przepięknym Zegarem Astronomicznym, zobaczymy również Dzielnicę Żydowską: Synagogę, Stary cmentarz Żydowski. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 PRAGA


Rano po śniadaniu zwiedzimy Hradczany. Zobaczymy Zamek, Katedrę św. Wita, następnie przejdziemy jedną z najpiękniejszych czeskich uliczek zaliczaną do Cudów Świata - -Złotą Uliczką”. Zwiedzimy także Małą Stranę słynącą z pięknych ogrodów oraz Kościół św. Mikołaja. Msza Św. Późnym popołudniem wybierzemy się w drogę powrotna do kraju. Przyjazd w godzinach nocnych.

CENA: 950 PLN

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, wc, rozkładane fotele),
NOCLEGI W HOTELACH **/*** (pokoje 2,3 osobowe);
WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE; U
BEZPIECZENIE NNW (5 000 PLN),
KL (10 000 EUR);
OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
PODATEK VAT;
PROGRAM ZWIEDZANIA.

CENA NIE ZAWIERA:
BILETÓW WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW,
PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH,
PRZEJAZDÓW KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ,
WJAZDÓW DO MIAST,
SŁUCHAWEK – około 40 euro/osoby – płatne u pilota w autokarze;
NAPOJÓW DO OBIADOKOLACJI,
ŚWIADCZEŃ NIEWYMIENIONYCH W OFERCIE.

BIURO PIELGRZYMKOWE ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

Nowa książka Ewy Stankiewicz
Liturgia Jezusa Chrystusa. O uwielbieniu Boga i uświęceniu człowieka
Z bratem naszego Boga
Przezwyciężyć grzech gniewu
Kuba. Autobiografia