franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

Sanktuaria Maryjne Słowacji i Czech

wtorek, 5 października 2010 Sanktuaria Maryjne Słowacji i Czech

TERMIN: 29.04 - 03.05.2011r.

Dzień 1 LEWOCZA, MARIAŃSKA GÓRA


Rano o ustalonej godzinie wyjazd. Następnie udamy się w kierunku Słowacji do Lewoczy, miasta nazywanego przez niektórych Słowacką Norymbergą, z którego swe pielgrzymki rozpoczynały narody Słowiańskie. Nawiedzimy Kościół św. Jakuba Starszego z XIV w. z największym na świecie ołtarzem gotyckim. Następnie przejedziemy do górującego nad miastem Sanktuarium na Mariańskiej Górze, gdzie znajduje się Bazylika Najświętszej Marii Panny z fi gurką Madonny. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2 OŁOMUNIEC


Rano po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Czech do Ołomuńca, miasta morawskiego biskupstwa. Zwiedzimy Dom Biskupi św. Wacława, romański Pałac Biskupi, Górny i Dolny rynek, ratusz, Katedrę a także nawiedzimy kościół św. Michała Archanioła, w którym znajdują się relikwie św. Jana Sarkandra. Msza Św. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 WELEHRAD, ŚWIĘTA GÓRA


Rano po śniadaniu przejedziemy do Welehradu, gdzie znajduje się sanktuarium poświęcone Świętym Cyrylowi i Metodemu, krzewicielom chrześcij aństwa na terenach zamieszkałych przez Słowian. Nawiedzimy Bazylikę Wniebowzięcia NMP oraz tzw. Cyrylkę. Msza Św. Po południu udamy się do największego, czeskiego sanktuarium w Świętej Górze, gdzie będziemy się modlić w bazylice Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wieczorem obiadokolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 4 PRAGA


Po śniadaniu udamy się do Pragi. Nawiedzimy Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Następnie przez słynny Most Karola przejdziemy na Stare Miasto. Msza Św. Zobaczymy słynny ratusz Staromiejski z przepięknym Zegarem Astronomicznym, zobaczymy również Dzielnicę Żydowską: Synagogę, Stary cmentarz Żydowski. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 PRAGA


Rano po śniadaniu zwiedzimy Hradczany. Zobaczymy Zamek, Katedrę św. Wita, następnie przejdziemy jedną z najpiękniejszych czeskich uliczek zaliczaną do Cudów Świata - -Złotą Uliczką”. Zwiedzimy także Małą Stranę słynącą z pięknych ogrodów oraz Kościół św. Mikołaja. Msza Św. Późnym popołudniem wybierzemy się w drogę powrotna do kraju. Przyjazd w godzinach nocnych.

CENA: 950 PLN

CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, wc, rozkładane fotele),
NOCLEGI W HOTELACH **/*** (pokoje 2,3 osobowe);
WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE; U
BEZPIECZENIE NNW (5 000 PLN),
KL (10 000 EUR);
OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
PODATEK VAT;
PROGRAM ZWIEDZANIA.

CENA NIE ZAWIERA:
BILETÓW WSTĘPÓW DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW,
PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH,
PRZEJAZDÓW KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ,
WJAZDÓW DO MIAST,
SŁUCHAWEK – około 40 euro/osoby – płatne u pilota w autokarze;
NAPOJÓW DO OBIADOKOLACJI,
ŚWIADCZEŃ NIEWYMIENIONYCH W OFERCIE.

BIURO PIELGRZYMKOWE ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

Bp Grzegorz Ryś. Drogi Światła
Wielka Księga Miłosierdzia
Jestem Drugi
Doświadczanie Boga. Dla wierzących, poszukujących i wątpiących
Miłosierni jak Ojciec