franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

Ruszyła strona przygotowująca do kanonizacji bł. Jana Pawła II

sobota, 30 listopada 2013 Ruszyła strona przygotowująca do kanonizacji bł. Jana Pawła II

„Przyjmij dar powołania, uklęknij przed Bogiem i przed człowiekiem” - to streszczenie opracowanego w archidiecezji krakowskiej programu duchowych przygotowań do kanonizacji błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Pomocą kapłanom i wiernym ma służyć specjalnie na tę okazję przygotowana strona internetowa: www.kanonizacja.diecezja.pl.

 

"Powracamy do prawdy o powołaniu do świętości oraz o uznaniu jej za właściwą miarę życia chrześcijańskiego. Chcemy rozbudzić w sobie pragnienie świętości i gorliwiej tą drogą kroczyć. Oznacza to większą troskę o rozwój miłości Boga i miłości człowieka” – czytamy na stronie www.kanonizacja.diecezja.pl, która ma służyć pomocą kapłanom i wiernym w duchowych przygotowaniach do kanonizacji bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II.

Diecezjalny program duchowych przygotowań do kanonizacji papieża Polaka streszcza się w trzech punktach: przyjmij dar powołania: „Świętymi bądźcie”, uklęknij przed Bogiem: „Godzina święta”, uklęknij przed człowiekiem: „Wyobraźnia miłosierdzia”.

Czas przed ogłoszeniem świętym Jana Pawła II ma być okresem rozwoju życia modlitewnego, a przede wszystkim adoracji Najświętszego Sakramentu. Stąd mocny akcent na „godzinę świętą”, czyli adorację w pierwszy czwartek miesiąca. Do jej przeżywania przygotowane zostały odpowiednie pomoce.

Kolejnym elementem programu jest wezwanie do „wyobraźni miłosierdzia”. „Słowa i przykład bł. Jana Pawła II, a także nauczanie jego następców, wskazują kierunki zaangażowania każdego wierzącego i wspólnot parafialnych” – piszą autorzy strony internetowej i dodają, że temu tematowi trzeba poświęcić więcej uwagi zarówno w etapie przygotowania do kanonizacji, jak w całej dalszej posłudze Kościoła wobec potrzebujących.

Zamieszczone w serwisie teksty modlitw i rozważań, mogą być powielane na użytek wspólnot; mogą być umieszczane na parafialnych stronach internetowych.

Strona internetowa www.kanonizacja.diecezja.pl zawiera również sugestie dotyczące przeżycia samego dnia kanonizacji oraz uwagi na temat rozwijania kultu nowego świętego i troski o dalszy rozwój wszystkich działań, podjętych w czasie przygotowania do kanonizacji.

Proponowane działania stanowią część ogólnopolskiego programu duszpasterskiego na rok 2013/2014, którego temat brzmi: „Wierzę w Syna Bożego”.

Autor: pra / Kraków
Źródło: KAI

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

Bp Grzegorz Ryś. Drogi Światła
Wielka Księga Miłosierdzia
Jestem Drugi
Doświadczanie Boga. Dla wierzących, poszukujących i wątpiących
Miłosierni jak Ojciec