franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

Konkurs poetycko-plastyczny o bł. Karolinie

sobota, 4 grudnia 2010 Konkurs poetycko-plastyczny o bł. Karolinie

Dzieci, młodzież i starsi mogą wziąć udział w IX konkursie poetycko–plastycznym poświęconym życiu i przesłaniu bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy. Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Rok temu napłynęło ponad tysiąc prac z kilku województw: małopolskiego, podkarpackiego, kujawsko–pomorskiego, lubelskiego, warmińsko–mazurskiego, wielkopolskiego i podlaskiego.

 

„Celem konkursu jest przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkówny, pokazanie zwłaszcza młodym ideałów i wartości, którym była wierna dziewica i męczennica. Chcemy także rozwijać twórcze myślenie u uczniów. W tym roku prace powinny nawiązywać do hasła «Abyśmy byli jedno», bo jedność jest nam dzisiaj bardzo potrzebna” - mówi Jadwiga Bieś dyrektor szkoły w Wał – Rudzie.

Osoby biorące udział w konkursie mogą napisać wiersz albo wykonać pracę plastyczną. Technika i format są dowolne. Prace będą oceniane w różnych kategoriach wiekowych.

Dla ułatwienia interpretacji tematu pomocne mogą być zagadnienia dotyczące harmonii wewnętrznej będącej warunkiem szczęścia osobistego i budowania relacji z innymi, świętości, która dokonuje się we wspólnocie z Bogiem, ze światem i z drugim człowiekiem, oraz rodziny jako wspólnoty.

Zgłoszenia udziału w konkursie wraz z podpisanym oświadczeniem i podpisanymi pracami konkursowymi należy przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 29 stycznia 2011 roku na adres: Szkoła Podstawowa im. bł. Karoliny w Wał – Rudzie, 33 – 133 Wał – Ruda 1.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 29 marca 2011 roku w Wał – Rudzie. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronach internetowych www.spwalruda.to.pl, www.pz.lap.pl.

Organizatorami Konkursu Poetycko-Plastycznego "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” są Szkoła Podstawowa w Wał – Rudzie i Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Bł. Karolina urodziła się 2 sierpnia 1898 roku w miejscowości Wał - Ruda. Wychowała się w wielodzietnej, religijnej rodzinie. 18 listopada w 1914 roku broniąc się przed gwałtem zginęła z rąk rosyjskiego żołnierza. Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną podczas wizyty w Tarnowie w 1987 roku. Od 2006 roku toczy się jej proces kanonizacyjny. Bł. Karolina jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Czystych Serc i szkolnych kół Caritas.

Autor: eb / Wał - Ruda
Źródło: KAI

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

Bp Grzegorz Ryś. Drogi Światła
Wielka Księga Miłosierdzia
Jestem Drugi
Doświadczanie Boga. Dla wierzących, poszukujących i wątpiących
Miłosierni jak Ojciec