franciszkanska3.pl
Wirtualne zwiedzanie Maopolski wietego Jana Pawa II

Mie Wyobrani Miosierdzia

Konkurs poetycko-plastyczny o bł. Karolinie

sobota, 4 grudnia 2010 Konkurs poetycko-plastyczny o bł. Karolinie

Dzieci, młodzież i starsi mogą wziąć udział w IX konkursie poetycko–plastycznym poświęconym życiu i przesłaniu bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy. Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Rok temu napłynęło ponad tysiąc prac z kilku województw: małopolskiego, podkarpackiego, kujawsko–pomorskiego, lubelskiego, warmińsko–mazurskiego, wielkopolskiego i podlaskiego.

 

„Celem konkursu jest przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkówny, pokazanie zwłaszcza młodym ideałów i wartości, którym była wierna dziewica i męczennica. Chcemy także rozwijać twórcze myślenie u uczniów. W tym roku prace powinny nawiązywać do hasła «Abyśmy byli jedno», bo jedność jest nam dzisiaj bardzo potrzebna” - mówi Jadwiga Bieś dyrektor szkoły w Wał – Rudzie.

Osoby biorące udział w konkursie mogą napisać wiersz albo wykonać pracę plastyczną. Technika i format są dowolne. Prace będą oceniane w różnych kategoriach wiekowych.

Dla ułatwienia interpretacji tematu pomocne mogą być zagadnienia dotyczące harmonii wewnętrznej będącej warunkiem szczęścia osobistego i budowania relacji z innymi, świętości, która dokonuje się we wspólnocie z Bogiem, ze światem i z drugim człowiekiem, oraz rodziny jako wspólnoty.

Zgłoszenia udziału w konkursie wraz z podpisanym oświadczeniem i podpisanymi pracami konkursowymi należy przesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 29 stycznia 2011 roku na adres: Szkoła Podstawowa im. bł. Karoliny w Wał – Rudzie, 33 – 133 Wał – Ruda 1.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 29 marca 2011 roku w Wał – Rudzie. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronach internetowych www.spwalruda.to.pl, www.pz.lap.pl.

Organizatorami Konkursu Poetycko-Plastycznego "Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” są Szkoła Podstawowa w Wał – Rudzie i Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie.

Bł. Karolina urodziła się 2 sierpnia 1898 roku w miejscowości Wał - Ruda. Wychowała się w wielodzietnej, religijnej rodzinie. 18 listopada w 1914 roku broniąc się przed gwałtem zginęła z rąk rosyjskiego żołnierza. Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną podczas wizyty w Tarnowie w 1987 roku. Od 2006 roku toczy się jej proces kanonizacyjny. Bł. Karolina jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Czystych Serc i szkolnych kół Caritas.

Autor: eb / Wał - Ruda
Źródło: KAI

KOMENTARZE

Brak komentarzy

zostaw komentarz
Archidiecezja Krakowska

Multimedialna encyklopedia Jana Pawa drugiego

POLECANE

John Rosemond. Poradnik dla zestresowanych rodziców.
Miłosierni jak Ojciec
Fergusson David. Stworzenie.
Biblia miłosierdzia
Tajemnica Bożego Miłosierdzia